تبلیغات
world in game - شبگرد:طلوع تاریکی(بهترین بازی های ایرانی)

شبگرد:طلوع تاریکی(بهترین بازی های ایرانی)

پنجشنبه 24 خرداد 1397 12:03 ب.ظ

نویسنده این مطلب: black_ roz
موضوع: ماجرایی ? معرفی ? اکشن و شوتر ?
1.زولا (قبلا توضیحاتشو ارائهه دادیم)
2.شبگرد(طلوع تاریکی):


سبک: اکشن سوم شخص
سازنده: پردیس رایان مهر
پلتفرم: PC

این بازی که با استفاده از موتور بازیسازی UDK ساخته شده، داستان فردی را روایت می‌کند که بر اثر حادثه‌ای بدنش دچار سوختگی وحشتناکی شده و حافظه‌اش را هم از دست داده است. همین موضوع باعث می‌شود با باندپیچی بدنش به شکلی جذاب فقط شب‌ها بیرون برود. سفرهای درون‌شهری شبانه او، مملو از درگیری با خلافکارانی است که ذره ذره آنچه از یاد رفته است به خاطرش بازمی‌گرداند.

برای روایت این سیر داستانی، از فلاش‌بک استفاده شده است. از المان‌های ثابت بازی هم پناه گرفتن و شلیک‌کردن است که پای ثابت شوترهای سوم‌شخص امروزی است.

همچنین قسمت‌هایی در قالب QTE نیز طراحی شده و انیمیشن‌های نسبتا جذابی هم برای برخوردهای از نزدیک و ناکار‌کردن دشمنان ساخته شده است. از قدرت‌های در دست شبگرد، توانایی مارک‌کردن (علامت زدن) دشمنان در حالت صحنه آهسته و سپس گلوله‌باران آنهاست.

موسیقی بازی توسط پیام آزادی، از بهترین موزیسین‌های بازی‌های رایانه‌ای ایرانی کار شده و حضور گویندگان بنامی مانند آقای علیمردانی، در کنار افکت‌های صوتی اختصاصی، نوید کاری قدرتمند از این حیث را می‌دهد. هر مرحله از بازی به یک باس‌فایت ختم می‌شود. ساخت این بازی از سال 89، با سرمایه مشترک بین پردیس رایان مهر و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز و به‌زودی به بازار عرضه می‌شود. پیشرفت بازی طی این سه سال، واقعا حیرت‌انگیز است و امید می‌رود جایگاه درستش را بین مخاطبان ایرانی و حتی خارجی پیدا کند.

این بازی هم جزو بازی های خوب ایرانی به شمار میره که نسخه بعدی این بازی هم ساخته شده .
ایران بازی های خوبی هم داره اما ما خودمون دنباله ی اونا رو نمیگیرم و خوب البته که اعطلاع رسانی اخبار بازی ها(بازی های ایرانی) تو ایران صفره. البته موقعیت بازی زولا نسبت به بقیه بازی ها در این مورد بهتر بوده و شاید این یکی از دلایل فراگیر شدنش باشه.


منبع:.topinearthبا کمی توضیحات و تغییرات
دیدگاه : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 26 خرداد 1397 10:05 ب.ظ